Pracownicy

p.o. Kierownika Zakładu Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej

 

dr hab. n. o zdr. Dariusz Walkowiak

tel. 061/ 658-44-93

dariuszwalkowiak@ump.edu.pl

dr hab. Dariusz Walkowiak – doktor habilitowany nauk o zdrowiu; p.o. kierownika Zakładu Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) oraz podyplomowych studiów Dietetyka i Planowanie Żywienia na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, doktoryzował się  na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,  habilitował w Kolegium Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2007-2008 ukończył Executive Development Program Management 2008™, Canadian International Management Institute. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z chorobami rzadkimi, zdrowiem publicznym oraz z szeroko rozumianą sferą zarządzania podmiotami leczniczymi. Autor i współautor kilkudziesięciu artykułów opublikowanych m.in. w  Orphanet Journal of Rare Diseases,  Nutrients,  Frontiers in Genetics, Frontiers in Public Health, Vaccines, BMC Medical Ethics czy Journal of Religion and Health (3320 pkt MEiN, łączny IF ponad 120). Recenzent w licznych międzynarodowych czasopismach naukowych (Orphanet Journal of Rare Diseases, Nutrients, BMC Medicine, BMC Pulmonary Medicine, International Journal of Environmental Research and Public Health, Health Expectations). Członek Polskiego Towarzystwa Fenyloketonurii, Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu i Polskiego Towarzystwa Farmakoekonomicznego. Czterokrotny laureat Nagrody Zespołowej Naukowej Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu za osiągnięcia uzyskane w roku 2018, 2019, 2020 i 2021.

 

   dr n. ekon. Jan Nowomiejski

 

jnowomiejski@op.pl

dr  Jan Nowomiejski- doktor nauk ekonomicznych. Specjalizuje się w problematyce makro i mikroekonomii, analizy ekonomicznej, logistyki, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi oraz statystyki. Posiada znaczny dorobek publikacyjny i czynnie uczestniczy w konferencjach naukowych, jako członek komitetu organizacyjnego. Jest promotorem licznych prac licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Pełni obowiązki zastępcy kierownika studiów podyplomowych „Zarządzanie w Opiece Zdrowotnej”. Udziela się także w Polskim Towarzystwie Nauk o Zdrowiu, wykonując obowiązki skarbnika. Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania został w odznaczony w 2002r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

dr n. ekon. Piotr Pagórski

ppp54@poczta.onet.pl

dr  Piotr Pagórski - doktor nauk ekonomicznych. Pracuje w Wydziale Nauk o Zdrowiu od listopada 1999 roku na stanowisku starszego wykładowcy Zakładu Organizacji i Zarzadzania w Opiece Zdrowotnej. Jest specjalistą w zakresie finansów i rachunkowości oraz zarzadzania zasobami ludzkimi. W związku z tymi zainteresowaniami prowadzi samodzielnie przedmioty zarówno na studiach licencjackich, magisterskich jak i podyplomowych. Czynnie uczestniczy w pracach badawczych i publikacyjnych – stanowi silne ogniowo w komitetach organizacyjnych licznych konferencji naukowych, posiada także znaczny dorobek publikacyjny. Udziela się w Polskim Towarzystwie Nauk o Zdrowiu, gdzie jest nieetatowym księgowym tej organizacji.

 

dr n. med. Przemysław Daroszewski

dyrektor@orsk.pl

dr  Przemysław Daroszewski - doktor nauk medycznych. Jest wykładowcą w Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej. W 1989 roku ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 1988 – 1992 pracował jako Asystent w Katedrze Patomorfologii AM w Poznaniu. W kolejnych latach kariery zawodowej, związany z międzynarodowymi holdingami farmaceutycznymi. Od 2002 roku pełnił funkcję Dyrektora SP ZOZ MSW w Poznaniu im. prof. L. Bierkowskiego. Z dniem 1 stycznia 2018 roku zakończył pracę na stanowisku Dyrektora SP ZOZ MSW w Poznaniu im. prof. L. Bierkowskiego. Z dniem 1 grudnia 2017 roku został powołany przez Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego na stanowisko Dyrektora Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W.Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2004 roku jako współzałożyciel i pomysłodawca stworzył ARTVEN Fundację Wspierania Osób z Chorobami Naczyń. Do dziś pełni funkcję Prezesa Fundacji. W roku 2006 ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej zorganizowane przez Akademię Medyczną i Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. W 2014 roku ukończył kolejne Studia Podyplomowe – Zarządzanie Podmiotami Leczniczymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W kręgu jego zainteresowań pozostają systemy organizacji ochrony zdrowia  na świecie oraz źródła finansowania świadczeń zdrowotnych w kontekście konkurencyjności płatników.

 

 

 

dr n. z zdr. Anna Frankowska

anias12@wp.pl

anias@ump.edu.pl

dr Anna Frankowska  - doktor nauk o zdrowiu. Adiunkt   w Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej. Absolwentka studiów dziennych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), na Wydziale Zarządzania, kierunku Handel i Marketing. Ukończyła Podyplomowe Studium Dziennikarstwa, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk Społecznych w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.  Od 2000 roku jest czynnym nauczycielem akademickim. Opiekun praktyk studenckich.  Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk o Zdrowiu. Jest praktykiem marketingu i zarządzania. Autorka licznych publikacji naukowych w języku polskim i angielskim z zakresu marketingu i zarządzania w ochronie zdrowia oraz zdrowia publicznego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół marketingu w ochronie zdrowia, service design, public relations, wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu. Włada językami: angielskim, rosyjskim, francuskim.

 

mgr Natalia Chojara

nchojara@ump.edu.pl

mgr Natalia Chojara - Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierunek Zdrowie Publiczne – specjalność: zarządzanie w opiece zdrowotnej. Ponadto ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy na Poznańskim Uniwersytecie Ekonomicznym jak również Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Wyższej Szkole Bankowej. Wieloletni praktyk odpowiedzialny za wdrażanie i nadzorowanie procesów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Obecnie Kierownik Działu BHP w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Członek Zarządu Rady Osiedla Stare Miasto. W obszarze zainteresowań naukowych leżą głównie zagadnienia związane z zarządzaniem w podmiotach leczniczych.

dr n. med. Robert Ziarnik

robert_ziarnik@o2.pl

dr Robert Ziarnik – doktor nauk medycznych. Starszy wykładowca w Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej. Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny) – 1997 r. W 2006 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim II Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poszerzeniem wiedzy w zakresie zarządzania było ukończenie studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie biznesem w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie (2006). Praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania zdobywał w pracy zawodowej kierując zasobami ludzkimi w różnych organizacjach. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół szeroko pojętej tematyki zarządzania, ze szczególnym uwzględnieniem systemu opieki zdrowotnej (zarządzanie organizacją w systemie opieki zdrowotnej, lean healthcare, zarządzanie zasobami ludzkim).

 

dr n. med. Maciej Jankowiak

mjankowiak@ump.edu.pl

dr Maciej Jankowiak - doktor nauk medycznych i nauk ekonomicznych.  Asystent w Zakładzie Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny), Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (kierunek zarządzanie i marketing) oraz studiów MBA organizowanych przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) we współpracy z Georgia State University w Atlancie (USA). W 2001 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Wydziale Lekarskim I Akademii Medycznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Medyczny), a w 2011 r. tytuł doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jego zainteresowania naukowo-badawcze obejmują ekonomikę ochrony zdrowia, zarządzanie w ochronie zdrowia, wykorzystanie metod ilościowej oceny funkcjonowania podmiotów i systemów ochrony zdrowia, zagadnienia oceny niepełnosprawności i niezdolności do pracy, zastosowanie technik teleinformatycznych w prowadzeniu działalności podmiotów leczniczych i w koordynacji funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.